top of page

"Aramakla bulunmaz, fakat bulanlar hep arayanlardır."

Koan Akademi, bir yaratıcı öğrenme merkezi. 

Yolu düşen herkese farklı konularda bilgiye ve pratiğe erişim imkanı sunan ve

deneyim yoluyla kişilerin kendilerini keşfetmeleri yönünde tetikleyen bir paylaşım merkezi.

 

Büyük bir telaş içerisinde olanca hızıyla akıp giden hayatın alışageldiğimiz yaşam döngüsündeki çarklarından bir tanesi olmaktan vazgeçip, kendi sesini işitmek isteyen, özündeki yaratıcı ile buluşmaya niyet eden insanlar için var Koan Akademi. 

to About

Akademinin Ruhu

Merhaba! 

Ben bir yolcuyum. Buradayım çünkü öğrenmek istediğim şeyler var. 3 büyük sorum ve onların yanıtlarını ararken karşıma çıkan irili ufaklı birçok başka sorularım daha var.

- Ben kimim?

- Ne istiyorum?

- Hayattaki amacım ne?

En başta söylemem gerekir ki bu soruların yanıtı burada yok! Herkesin kendi içinde olduğuna inanıyorum ve Koan Akademi'de bu soruları kendine soran herkese, kendi yolculuklarında başvurabilecekleri bazı kaynaklar sunabilmeye niyet ediyorum.

Koan Akademi, bir yaratıcı öğrenme merkezi. Yolu düşen herkese farklı konularda bilgiye ve pratiğe erişim imkanı sunan ve deneyim yoluyla kişilerin kendilerini keşfetmeleri yönünde tetikleyen bir paylaşım merkezi.

Aylık olarak yayınlanan etkinlik takvimlerinde yer alan belirli atölyeler ve söyleşiler dışında Koan Akademi'de, kendiliğinden gelişen sohbetler ve paylaşımlarla da her an etkileşimli bir öğrenme ortamı  oluşturmayı önemsiyorum. Çünkü inanıyorum ki birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Bu hayat macerasında hepimizin yolu başka duraklardan ama benzer duygulardan geçiyor. Hepimizin hikayesi biricik ve her birimizin heybesi kıymetli taşlarla dolu.

Evini geçindirmek için halı dokuyan bir kadından öğreneceğimiz çok şey yok mu sence? Ya da bir taşı, aynı noktaya belki yüz defa vurduktan sonra ancak ikiye ayırabilen taşçıdan? Daha da önemlisi bu satırları okuyan her bireyin öz yaşam öyküsünden?

Büyük bir telaş içerisinde olanca hızıyla akıp giden hayatın alışageldiğimiz yaşam döngüsündeki çarklarından bir tanesi olmaktan vazgeçip, kendi sesini işitmek isteyen insanlar için var Koan Akademi. Hepimiz kendi hikayemizin kahramanlarıyız. Her birimizin, bu dünyada bir şeyi kendisinden başka hiç kimsenin yapamayacağı kadar iyi yapacak kabiliyetlerle donatıldığına inanıyorum. Peki, sen bu kabiliyetinin farkında mısın? Her sabah yataktan kalkarken coşkuyla selamlayıp yeni günü, neşe içinde yaşayabiliyor musun? Gerçekten istediğin hayatı mı sürüyorsun? Belki yukarıdaki büyük sorularla birlikte, bu daha küçük sorulara da yanıt verme zamanı gelmiştir.  

 

Eğer yüreğin bunca yıl sabırla bu an’ı beklediyse ve okuduğun satırlar seni heyecanlandırdıysa, Koan Akademi'ye gel ve kendi yolculuğuna çık. Sana, hazinene ulaşman için bir harita vaat etmiyorum ama şefkatli bir yol arkadaşı olabileceğimi düşünüyorum. Çünkü ben, her sabah güne Koan Akademi düşüncesi ile coşku içinde uyanıyorum. Koan akademi benim yaşam amacım. Ben bir eğitimciyim ve hayatımı, alışageldiğimiz eğitim ortamlarından başka, bireylerin kendilerini keşfetmelerine ve bu yolla anlamlı ve coşkulu bir yaşam sürmelerine hizmet edecek, katılımcıların birbirlerini desteklediği, paylaşımın ve deneyimin esas alındığı yaratıcı bir öğrenme merkezi kurmaya adadım.

Merhaba! Ben Gülen.

Koan Akademi'de görüşmek dileğiyle.

Sevgiler..

 

to Services

Olanaklar

Atölye Alanları

Koan Akademi'de 5 adet atölyemiz var. Bu atölyeler eş zamanlı olarak 5 farklı eğitimin bir arada sürdürülmesine olanak sağlıyor. Her bir atölyede 8'er kişilik 2 masamız var. Maksimum 16 kişi rahatlıkla bir arada çalışabilir. 

Bu atölyeler dışında 1 tane 40 kişilik eğitim salonumuz var. Seminerlerimiz için tasarladık bu alanı. Bir de matlarımızın serili olduğu 20 kişilik bir buluşma alanımız var.  Meditasyon, yoga, masal ve söyleşilerde rahat edelim istedik. Buluşmak dileğiyle.

Kolektif Çalışma Alanları

Bir kocaman kapalı ortak alanımız var Koan Akademi'de. İçerisine bolca koltuk ve masa sandalye koyduk. Köyden ve dışarıdan gelen tüm misafirlerimiz diledikleri zaman bu alanda buluşup tanışsın, üretsin, çalışsın, birbirini desteklesin diye. Hiçbir karşılaşmanın tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Kim bilir bu kolektif alanda ne tatlı sohbetler, ne güzel tanışıklıklar, ne yürekten paylaşımlar, ne keyifli üretimler gerçekleşecek. Heyecanla, kıpır kıpır bir yürekle buluşmayı bekliyoruz... 

Yeşil Alanlar

Koan Akademi kocaman, yemyeşil bir bahçe içerisine kurulu. Bahçenin etrafını kaya sarmaşıkları kuşatıyor; yer yer ağaçlar gölgelik yapıyor; bir minik süs havuzu bizi suyun sakinliğiyle buluşturuyor; biraz da toprak alan bıraktık ki önce çocuklarımız sonra da dileyen herkes doyasıya topraklansın. Niyetimiz yazlık sinema, masal geceleri, yoga, meditasyon, çimlerde yatıp yuvarlanmak, sohbet, muhabbet. Bize katılmak istersen bekleriz. 

Konaklama Alanları

Koan Akademi'de bizi ziyarete gelen dostlar için 15 tane 4 kişilik odamız var. Odaların hepsi balkonlu ve banyolu. Yataklarımızın tamamı tek kişilik ama aileler için birleştirilip çift kişilik yataklar elde edebiliyoruz. Sıcak suyumuz yazları güneş enerjisi, kışları katı yakıttan. Hiçbir odamızda klima yok ama karasal iklime sahip köyümüzde bunaltan sıcaklar da çok fazla yaşanmıyor. Dileriz keyifli geçen günlerin gecelerinde huzurlu uykularınıza da ev sahipliği etsin Koan Akademi. 

to Work

Eğitimler & Atölyeler

Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi

2021 İlkbaharında başlayacak atölye ve eğitimlerimizin yer alacağı aylık etkinlik takvimimiz yakında burada olacak...

Fotoğraflar

Fotoğraflar

İletişim

İletişim

Koan Akademi

Hastane Cd. No:4 Özkonak Kasabası Avanos/NEVŞEHİR

 

info@koanakademi.com

Tel: 05326718661

Teşekkürler!

bottom of page